Bugun...Farklı Duygularla Tanıştıran Kitap

abm Yayınevi’nin yepyeni serisi Bizim Devin Nesi Var?, ilk kitabı Zugileyen Yinki ile raflardaki yerini aldı. Kitap,

facebook-paylas
Tarih: 01-03-2018 16:44

 Farklı Duygularla Tanıştıran Kitap

Yinki adındaki oldukça akıllı, duygusal ve yufka yürekli bir devin farklı duygularla yüzleşerek bu duygularla baş etmesini konu alıyor. Seda Meşeli Allard tarafından yazılan ve Rukiye Ulusan tarafından resimlenen Zugileyen Yinki kitabıyla Zinkorino Adası’nın maceralarına atılmaya hazır mısınız?

Bizim Devin Nesi Var? serisinin ilk kitabı Zugileyen Yinki, abm Yayınevi tarafından yayımlandı. Kitapta oldukça akıllı, duygusal ve yufka yürekli bir dev olan Yinki’nin farklı duygularla tanışması anlatılıyor. Seda Meşeli Allard tarafından yazılan ve Rukiye Ulusan tarafından resimlenen Zugileyen Yinki kitabı ile her macerada farklı duygularla yüzleşecek ve bu duygularla baş etmenin yollarını keşfedeceksiniz.

Zinkorino Adası’nın mini mini sakinleri ile birlikte yaşayan Yinki’nin evi adanın en tepesindedir. Günlerce yağan yağmurdan sonra Zinkorino Adası’nda yeniden güneş doğar ve ada sakinleri işlerinin başına dönerken bir gümbürtü duyarlar. Bu sesin ne olduğuna anlam vermeye çalışırken adanın biricik devi Yinki’nin ağladığını anlarlar.

Peki Yinki’yi ne susturabilir? Yinki’nin istediği ne leziz bir kurabiye ne“İçine at dertlerini” kremi ne de bale yapmak. Onu gülümsetecek şeyi bilen ise adanın en miniği Zezi. Acaba Yinki gerçekten yeniden gülümseyecek mi? Zinkorino Adası'nın hassas devi Yinki'nin maceraları devam edecek ve her macerada farklı bir duyguyla tanışacak.

Kitap Adı: Zugileyen Yinki

Yazan: Seda Meşeli Allard

Resimleyen: Rukiye Ulusan

Genel Yayın Yönetmeni: Ö. Çağla Acar

Sayfa Sayısı: 64

Ebat: 15 cm x 21,5 cm

Etiket Fiyatı: 15,90 TL

Yayınevi: abm YayıneviİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KİTAP Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HAVA DURUMU
HABER ARA
YUKARI YUKARI